3 1 3763

07.05
2013

Цікаво про біатлон

Назва цієї спортивної дисципліни походить від грец. бі - два і athlon - боротьба, змагання, тому спочатку біатлон називали сучасним зимовим двоєборством. Цей вид спорту включає в себе лижну гонку і стрілянину з гвинтівки на декількох вогневих точках. Перші змагання, що складаються з стрільби по мішенях і гонки на лижах, пройшли в 1767 році в Норвегії. Змагання мало три етапи, приз могли отримати двоє кращих учасників, які після спуску зі схилу середньої крутизни точно потрапили по мішенях з відстані 40-50 кроків. Офіційний день народження біатлону був 2 березня 1958. Саме тоді в Австрії відкрився перший чемпіонат світу з біатлону. Біатлон вперше був включений в зимову програму Олімпійських ігор в 1960 році. Першим чемпіоном світу з біатлону в той час став спортсмен зі Швеції, який заслужив олімпійське золото за бездоганну стрільбу при невисоких результатах гонки. Саме стрілянина на той момент була головним критерієм перемоги. Чи знаєте Ви, що біатлон буває і річним, лижі там відсутні. Біатлоністи біжать від одного вогневого рубежу до іншого без рушниць. Гвинтівки стоять близько мішеней. Перший чемпіонат світу з літнього біатлону відбувся в Австрії в 1996 році. Золото отримали російські спортсмени: Олексій Кобелєв і Олеся Тупіленко. Першість на юнацькому турнірі також належало росіянам - Тимуру Нурмееву та Тетяні Мойсеєвої. Біатлоністам суворо забороняється сходити зі стрілецької килимка з зарядженої гвинтівкою. Одного разу біатлоніст з Норвегії Ларс Бергер, ненавмисно впустив патрон і, потягнувшись за ним, зробив крок з килимка. В результаті, всю норвезьку збірну дискваліфікували із змагань. Біатлоністи, що стали чемпіонами світу або золотими медалістами Олімпійських ігор в індивідуальній програмі і вразили без промахів всі мішені, потрапляють в «Клуб зеро». Це дуже престижне досягнення для всіх біатлоністів.